MES NAUDOJAME SLAPUKUS​

PATYRĘ VERSLO PIRKIMO IR PARDAVIMO KONSULTANTAI

Sėkmingai užbaigusi daugiau kaip 50 sandorių Baltijos šalyse, Capitalia sukaupė solidžią patirtį verslo pirkimo ir pardavimo projektuose.

ĮMONĖS PARDAVIMAS

Nuosavo verslo pardavimas ar kito verslo įsigijimas gali būti vienas didžiausių ir atsakingiausių sprendimų karjeroje. Capitalia Jums gali pasiūlyti visapusišką verslo pardavimo proceso valdymą. Verslo pardavimo ciklas paprastai trunka nuo 6 iki 12 mėnesių. Capitalia dalyvavimas bendrovės pardavimo projekto valdyme leidžia įmonės vadovui toliau rūpintis svarbiais kasdienės veiklos klausimais, o taip pat ir pagreitinti sandorio procesą. Mūsų specialistų pagalba sparčiausias verslo pardavimo sandoris buvo sėkmingai užbaigtas per du mėnesius.

ĮMONĖS PARDAVIMO PROCESAS

PASIRUOŠIMAS

Pardavimo procesas paprastai prasideda susipažinimu su verslo vadyba. Tai leidžia akcininkams apsvarstyti, ar planuojama verslo pardavimo kaina atitinka jų poreikius. Norėdami rasti galimybių padidinti įmonės vertę, o taip pat ir nustatyti galimus rizikos veiksnius, kurie gali trukdyti pardavimo sandorio užbaigimui, mes padedame bendrovei pasirengti verslo pardavimo procesui. Žinodama į kuriuos aspektus verslo pirkėjai atkreipia dėmesį, Capitalia analizuoja verslą ir teikia rekomendacijas, kurios gali padėti gauti aukštesnę pardavimo kainą ir išvengti problemų derantis su investuotojais.

POTENCIALIŲ PIRKĖJŲ PAIEŠKA

Kai verslininkas yra pasirengęs parduoti savo verslą, Capitalia parengia pardavimo strategiją ir identifikuoją potencialių investuotojų sąrašą. Paprastai, potencialių klientų bazę sudaro strateginiai pirkėjai (tame pačiame sektoriuje veikiančios vietos ar užsienio įmonės), finansiniai investuotojai (pavyzdžiui, mezanino ir rizikos kapitalo fondai) ir privatūs investuotojai. Tuo pačiu metu, mes paruošiame pristatymą apie įmonę, į kurį įeina veiklos aprašymas, finansinės prognozės, jų pagrindimas bei visa kita informacija, kuri investuotojui yra būtina priimant sprendimą dėl įmonės įsigijimo. Naudodamasi savo ryšiais Baltijos šalyse, Rusijoje ir kitose šalyse, Capitalia bendrauja su potencialiais investuotojais ir siūlo investicines galimybes.

DISKUSIJOS SU INVESTUOTOJAIS

Svarbu suprasti, kad potencialių pirkėjų suradimas yra tik vienas žingsnis verslo pardavimo procese. Capitalia padeda pardavėjui ne tik derybose su investuotojais, bet ir parengia išsamią informaciją apie įmonę, kuri bus nuodugniai studijuojama pirkėjo. Mes taip pat siūlome savo rekomendacijas sandorio struktūros pasirinkime, sudarant ketinimų protokolą bei rengiant pirkimo-pardavimo sutarties sąlygas. Tai sandorio ir sutarties sąlygų derybų etapas, kuriame mūsų derybų patirtis gali suteikti klientui didžiausią naudą.

SANDORIO UŽBAIGIMAS

Sudarant sandorį su investuotoju pasirašoma akcijų pirkimo-pardavimo sutartis, o bendrovės vadovas apie tai ne vėliau kaip per 5 dienas turi pranešti Registrų centrui. Jei būtina, sandoris yra patvirtinamas Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos.

ĮMONĖS PIRKIMAS

Jei klientas nori pirkti verslą Baltijos šalyse, Capitalia gali surasti ir įvertinti potencialų įsigyjamą verslą, o taip pat ir suteikti pilną verslo įsigijimo proceso valdymą. Mes klientui siūlome vietą bendravimui su pasirinkto verslo savininkais, kurioje atliekamas bendrovės vertinimas, teikiami patarimai ir pagalba ruošiant pirkimo pasiūlymą, atliekamas deramas patikrinimas (due diligence), koordinuojami apskaitos duomenys, mokesčių ir teisinis auditas. Be to, mes esame pasiruošę klientui teikti patarimus derantis su pardavėju, atlikti sandorio struktūrizavimą, paruošti ketinimų protokolo laišką ir sandorio sutartį, padėti kitais susijusiais klausimais, kurie yra būtini siekiant įvykdyti sėkmingą įmonės įsigijimą. Esant poreikiui, Capitalia gali padėti pritraukti reikiamų investicijų bendradarbiaujant su pirmaujančiais bankais, privačiais ir finansiniais investuotojais.

PATIRTIS

Capitalia ir jos ekspertai sudarė daugiau kaip 50 bendrovių pardavimo, kapitalo pritraukimo ir finansinių konsultacijų sandorių Baltijos šalyse.

Kreiptis dėl paslaugos

Norint kreiptis dėl paslaugos, prašome užpildyti formą esančią žemiau arba susisiekti su mūsų specialistais:
+370 6168 0880