Mes naudojame slapukus tam, kad jūsų patirtis mūsų svetainėje būtų pati geriausia. Tęsdami naršymą mūsų svetainėje, jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika

SERTIFIKUOTI IR NEPRIKLAUSOMI VERSLO VERTINIMO EKSPERTAI

Remdamasi turima daugiau kaip šimto įvairių sektorių įmonių vertinimo patirtimi, Capitalia teikia profesionalias, nepriklausomas ir greitas verslo vertinimo paslaugas.

KAM REIKALINGAS VERTINIMAS

Įmonės vertinimas yra vienas iš svarbiausių žingsnių verslo pardavimo procese. Capitalia parengta įmonės vertinimo ataskaita leidžia savininkui geriau suprasti savo verslo vertę dar prieš pradedant pardavimo procesą. Lygai taip pat dažnai šia paslauga naudojasi ir klientai, kurie nori įsigyti kitas įmones.
Vertinimas reikalingas ir norint nustatyti įmonės vertę susidūrus su situacija, kai keičiasi savininkų struktūra. Įvertinti kapitalo ar akcijų vertę yra reikalinga, kai vienas iš bendrovės bendraturčių nori išpirkti akcijas iš kito, arba kai vienas savininkų nori užbaigti savo dalyvavimą įmonėje ir parduoti savo dalį naujiems savininkams ar investuotojams. Taip pat, norint pritraukti rizikos kapitalo investicijų bendrovės plėtrai, pravartu žinoti tikslią įmonės vertę deryboms dėl geriausių finansavimo sąlygų.
Aktyviai dalyvaudami verslo finansavime ir finansinių konsultacijų srityje, mes suprantame investuotojų požiūrį į įmonių vertinimą įsigijimo procese. Esame įvertinę daugiau kaip šimtą įmonių, veikiančių įvairiose industrijose. Tarp klientų turime ir mažų įmonių, turinčių iki 10 darbuotojų, ir pirmaujančių komercinių bankų bei gamybos įmonių.

VERTINIMO PASLAUGOS

VERSLO VERTINIMO ATASKAITA

Capitalia paruošia detalią vertinimo ataskaitą, naudojant mažiausiai du skirtingus įmonės vertinimo metodus. Remiantis kliento pateiktais duomenimis ir jų analize, Capitalia sudaro verslo plano perspektyvą keletui metų į priekį. Dažniausiai, išsamios finansinės prognozės yra formuojamos ateinantiems penkeriems veiklos metams. Ataskaitoje aprašoma vertinimo metodika ir prielaidos, įmonės veiklos rezultatai, finansų analizė ir prognozės. Mūsų vertinimo ataskaita paruošiama per 10 darbo dienų nuo kliento duomenų pateikimo ir avansinio mokėjimo gavimo. Galutinis atsiskaitymas už paslaugą atliekamas, kai klientas atsiima atliktą darbą.

SKUBUS VERTINIMAS

Jei klientas turi greitai apskaičiuoti apytikslę bedrovės vertę, tam idealiai tinka Skubaus vertinimo paslauga.
Teikiant šią paslaugą Capitalia nustato bendrovės vertę naudojant lyginamąjį verslo vertinimo metodą. Mes analizuojame įmonės istorinę finansinę informaciją ir surenkame informaciją apie sandorius ir įmones, veikiančias panašioje pramonės srityje. Šie duomenys yra įmonės vertės apskaičiavimo pagrindas. Skubaus vertinimo ataskaitoje yra pateikiama informacija apie įmonę ir panašių įmonių sąrašas, kurių vertę apibūdinantys finansiniai rodikliai (koeficientai) buvo naudojami, bei vertinimo skaičiavimai. Reikia pabrėžti, kad Skubus vertinimas netinka kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, jeigu įmonė ką tik pradėjo veiklą. Skubus vertinimas atliekamas per 3 darbo dienas.

VERTINIMO METODIKA

Rengiant įmonės vertinimo ataskaitą Capitalia ekspertai nustato kuris vertinimo metodas turi būti naudojamas konkrečiu atveju. Capitalia vertinimo procese naudoja tris tarptautiniu mastu pripažintus verslo vertinimo metodus:

PAJAMŲ METODAS

Capitalia analizuoja įmonės veiklos istoriją, ekonomikos ir verslo šakos plėtros perspektyvas, kuriomis remiantis apskaičiuojamos įmonės finansinės prognozės. Verslo pajamos ir sąnaudos, o taip pat ir nuosavo bei apyvartinio kapitalo investicijos yra prognozuojamos tam, kad galėtume nustatyti būsimus verslo pinigų srautus ateinančiais metais. Siekiant nustatyti pinigų srautų dabartinę vertę, kuri yra lygi įmonės vertei, vertinant pajamų metodu, mes nustatome bendrovės kapitalo kainą. Tai grąža, kurios investuotojas pareikalautų už jo indėlį į bendrovę, priklausomai nuo rizikos laipsnio. Su šia grąžos norma būsimi pinigų srautai yra diskontuojami (nustatoma dabartinė vertė). Nors būsimų pajamų ir išlaidų prognozavimas yra sudėtingas uždavinys, pajamų metodas leidžia geriausiai atsižvelgti į unikalią įmonės situaciją ir jos plėtros planus.

LYGINAMOSIOS VERTĖS METODAS

Naudojant šį metodą, Capitalia analizuoja panašių bendrovių, veikiančių tame pačiame sektoriuje, rinkos vertę. Naudojant panašių bendrovių sandorių duomenis ar akcinės bendrovės rinkos kainas biržose Baltijos šalyse ar kitur Europoje, Capitalia skaičiuoja lyginamųjų rodiklių vidurkius, kurie apibūdina įmonės vertę, priklausomai nuo pajamų, pardavimų ir kitų duomenų. Atsižvelgiant į tai, kad dažnai neįmanoma rasti identiškų įmonių, mūsų ekspertų žinios nustatant tinkamą koregavimo koeficientą yra labai svarbios.

TURTO VERTINIMO METODAS

Dirbant su šiuo vertinimo metodu, Capitalia apskaičiuoja balanse esantį turtą (įskaitant ilgalaikį turtą, gautinas sumas, atsargas), iš kurio rinkos kainai paskaičiuoti atimami visi įsipareigojimai (banko paskolos, skolos tiekėjams ir kt.). Šis metodas nesiremia prielaidomis apie būsimas įmonės operacijas, todėl yra laikomas paprastesniu būdu identifikuoti įmonės rinkos vertę. Kadangi šis metodas neatsižvelgia į įmonės prestižą, kuris neatsispindi balanse (pavyzdžiui, prekės ženklai, išvystytos procedūros, klientų lojalumas), jis daugiausiai naudojamas įmonėms su sunkumais ar likvidacijos atveju, kai pelningiausia yra parduoti įmonės turtą ir nutraukti veiklą.

KAINORAŠTIS

Verslo vertinimo paslaugos yra suteikiamos pagal šį kainoraštį:
Įmonės vertinimo ataskaita nuo 1500 EUR
Skubus vertinimas 500 EUR
Vertimas į rusų ir anglų kalbas pagal susitarimą
Į kainą neįskaičiuotas PVM

Kreiptis dėl paslaugos

Norint kreiptis dėl paslaugos, prašome užpildyti formą esančią žemiau arba susisiekti su mūsų specialistais:
Duomenų valdytojas:
Akcinė bendrovė Capitalia
Reg. Nr. 40003933213
Registracijos adresas: Brivibas iela 40-35, LV-1050, Ryga, Latvija

Kontaktai: +371 28800880 info@capitalia.lv
+370 6168 0880