MES NAUDOJAME SLAPUKUS​

ILGALAIKIS KAPITALAS ĮMONĖMS

Ilgalaikis verslo finansavimas iki 1,000,000 EUR investicinių projektų finansavimui ar verslo įsigijimui.

APIE PRODUKTĄ

Mūsų investicijų finansavimas yra paskola, skirta įmonėms ilgalaikiams projektams finansuoti, kurį galima naudoti šalia banko paskolos arba vietoj rizikos kapitalo finansavimo. Ši paskola pritaikyta įmonėms, turinčioms stabilias pajamas ir siekiančioms ženkliai išplėsti savo veiklą. Klientai šias lėšas taip pat naudoja ir akcijų iš kitų įmonės savininkų išpirkimui. Šis finansavimas dar vadinamas mezanino finansavimu.
Šio finansavimo suteikimas užtrunka ilgiau lyginant su kitais Capitalia finansavimo produktais, ir gali trukti 1-3 mėnesius. Paskola suteikiama remiantis išsamia finansinių rodiklių analize bei pinigų srautų prognozėmis. Taip pat, šiems projektams mes dažniausiai pritraukiame ir kitus investuotojus per mūsų tarpusavio skolinimo platformą CAPITALIA.ME. Pavyzdžiai, kada šis finansavimas tinkamas:
  • Plėsti gamybos patalpas, įsigyti papildomos įrangos
  • Išpirkti dalį įmonės iš kitų akcininkų
  • Pradėti gaminti naują produktą
  • Išplėsti ar pradėti veiklą eksporto rinkose

PAGRINDINĖS SĄLYGOS

Pagrindinės šio finansavimo produkto sąlygos:
Finansavimo suma Nuo 100,000 iki 1,000,000 EUR
Terminas Nuo 1 iki 5 metų
Permoka Metinės palūkanos nuo 12%
Paskolos grąžinimas Paskola grąžinama dalimis
Vertinami dokumentai Individualiai kiekvienam atvejui
Mokesčiai Pagal Kainoraštį

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

KAS YRA INVESTICINĖ PASKOLA ARBA MEZANINO PASKOLA?

Mezanino paskola yra ganėtinai naujas finansavimo būdas Lietuvoje, tačiau tampa vis populiaresnis. Mezanino paskola yra patraukli alternatyva tiek rizikos kapitalui, tiek ir bankinėms paskoloms, nes ji suderina geriausias pastarųjų savybes į vieną produktą. Terminas “Mezaninas” (anglų k. Mezzanine) reiškia tarpinį aukštą. Mezanino paskola iš esmės turi panašią reikšmę – tai tarpinis finansavimo būdas tarp rizikos kapitalo ir banko paskolos. Dažnai naudojami ir kiti terminai apibūdinant mezaniną, tokie kaip alternatyvus, neapsaugotas, subordinuotas ar nebankinis finansavimas.

KOKIE INVESTICINĖS PASKOLOS PRIVALUMAI LYGINANT SU RIZIKOS KAPITALO FINANSAVIMU?

Rizikos kapitalas tinkamas daugumai įmonių, nes jis nereikalauja pastovių palūkanų mokėjimų ar paskolos grąžinimo. Tačiau toks finansavimas yra brangesnis, jam būtinas verslo pardavimas ateityje, o taip pat investuotojo dalyvavimas įmonės valdyme. Mezanino finansavimas- priešingai, yra pigesnis, nereikalauja akcijų dalinimosi, o taip pat ir neįtraukia investuotojo į verslo valdymo struktūrą. Capitalia mezanino paskola gali būti naudojama ir kartu su rizikos kapitalo investicijomis.

KOKIE INVESTICINĖS PASKOLOS PRIVALUMAI LYGINANT SU BANKO PASKOLA?

Mezanino finansavimas gerokai labiau prieinamas nei banko paskola, nes mezanino paskolai nereikalingas likvidaus turto įkeitimas. Taip pat Capitalia suteikia mezanino paskolas mažesnėms ir trumpiau veikiančioms įmonėms nei įprasta bankų veikloje. Priešingai nei banko, mezanino paskolos grąžinimas gali būti specialiai pritaikytas pagal įmonės pinigų srautų poreikį. Dažnai ši finansavimo priemonė naudojama kartu su banko paskola, kai bankas išduoda tik dali reikiamos paskolos sumos.

KIEK LAIKO UŽSTRUNKA INVESTICINĖS PASKOLOS GAVIMAS?

Panašiai kaip ir rizikos kapitalas, investuojant mezanino kapitalą Capitalia analizuoja ne tik įmonės finansinius ir veiklos planus, bet ir vertina vadovybės patirtį, rinkos potencialą ir verslo strategiją. Vertinimas ir sandorio įvykdymas užtrunka ilgiau nei banko paskolos gavimas, tačiau retai trunka ilgiau nei tris mėnesius. Jei įmonei reikalingas greitesnis finansavimas, siūlome susipažinti su kitais Capitalia siūlomais finansavimo produktais.

AR GALIMA PRITRAUKTI PAPILDOMŲ LĖŠŲ JAU PO INVESTICINĖS PASKOLOS GAVIMO?

Mezanino investicijos gavimas padeda pritraukiant ir bankų ar rizikos kapitalo finansavimą ir, dažniausiai, geresnėmis sąlygomis. Kadangi Capitalia detaliai išanalizuoja ir įvertina įmonę prieš investuojant, bankams ar kapitalo investuotojams rizika jau yra mažesnė. Mezanino paskola gali atlikti ir kapitalo šaltinių diferencijavimą panaikinant priklausomybę nuo vieno finansuotojo, pavyzdžiui vieno komercinio banko. Capitalia taip pat teikia ir finansavimo pritraukimo paslaugas.

AR GALIMA INVESTICINĘ PASKOLĄ GAUTI NAUJO VERSLO ĮKŪRIMUI?

Ne, mezanino paskolos prieinamos tik įmonėms, turinčioms bent šešių mėnesių veiklos istoriją ir ganėtinai stabilias pajamas. Naujai kuriamam verslui siūlome susipažinti su Capitalia paruošta prezentacija apie alternatyvų verslo finansavimą.

KLIENTŲ PAVYZDŽIAI

Borus

Sparčiai plečiant transportavimo veiklą įmonė, pasinaudojusi sąskaitų finansavimu, stabilizavo pinigų srautus ir sėkmingai didina apyvartą.

Loftas

Po menų fabriko LOFTAS stogu telpa įvairiausi renginiai, o pasinaudojus papildomu finansavimu pavyko išplėsti erdves ir talpinti daugiau svečių.

Bukowski

Plėtodami sėkmingą veiklą BUKOWSKI komanda atidarė jau trečią barą Lietuvoje.

Perku vaikui

Ruošiantis artėjančiam sezonui įmonė užsakė reikiamą prekių atsargų kiekį ir buvo pilnai pasiruošę prekybai.

Make up store

MAKE UP STORE komanda sėkmingai plečia kosmetikos priemonių pardavimo ir makiažo paslaugų veiklą. Atidaro jau trečią parduotuvę Lietuvoje.

Rekso gydykla

Profesionali ir puikiai vertinama veterinarijos klinika Vilniuje veiklą sėkmingai plečia įsigydama papildomas patalpas.
+370 6168 0880